Warszawa

17 lipca 2018

Warszawa

Warszawa

Rekordowo w Warszawie!

431 dorosłych wystartowało w naszym letnim biegu w warszawskim Lesie Młociny. To rekord frekwencji CITY TRAIL onTour w stolicy. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był debiutujący w naszych zawodach - Daniel Żochowski. Wśród pań najlepszą okazała się „etatowa” zwyciężczyni cyklu – Izabela Parszczyńska.

Zwycięzca wtorkowych zawodów – Daniel Żochowski - uzyskał wynik 16:02. – Po tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych stwierdziłem, że chętnie pojawię się na innych przełajowych biegach, stąd ten dzisiejszy start. Chciałem się sprawdzić – podkreślił po zawodach 21-letni zawodnik MKS Polonia Warszawa. – Bieg był dzisiaj dosyć wolny, trzymaliśmy się przez 4 kilometry z trzema innymi zawodnikami, przyspieszyliśmy dopiero na ostatnim kilometrze, a prawdziwe ściganie było na finiszu. Planuję startować w cyklu jesienno-zimowym, więc liczę, że ten dzisiejszy wynik uda się znacznie poprawić – dodał.

Drugą lokatę – z identycznym rezultatem, jak zwycięzca biegu wywalczył drugi również przed rokiem w CITY TRAIL onTour Warszawa – Adam Świrgoń, a trzeci był Florian Pyszel (16:04). Najszybsza z pań – Izabela Parszczyńska minęła linię mety w czasie 18:06. Drugie miejsce wywalczyła Kinga Reda (18:51), a trzecie – Sara Dytłow (19:08).

Czołówkę biegu tworzą osoby mające zazwyczaj lata treningu za sobą, ale  zdecydowaną większością są biegacze-amatorzy, dla których bieganie to odskocznia od codziennych spraw. – Biegam dwa razy w tygodniu, ale to mój pierwszy start w zorganizowanych zawodach. Zdecydowanie wolę biegać w lesie niż po chodnikach i asfalcie, ale dzisiaj warunki były dość ciężkie, bo jest duszno. Mam jednak koleżankę, która motywuje mnie do treningów i zmotywowała także do tego startu. Zresztą nie tylko mnie, bo jesteśmy tutaj większą grupą – mówiła po biegu jedna z uczestniczek – Dorota.

Swoją rywalizację mieli także najmłodsi uczestnicy, którzy startowali na dystansach od 300 m do 2 km. Zawody ukończylo blisko 90 młodych sportowców.

Poza Warszawą, w cyklu CITY TRAIL onTour uczestniczą: Lublin (gdzie bieg odbył się 16 lipca), a także Olsztyn, Trójmiasto, Bydgoszcz, Szczecin, Poznań, Wrocław, Katowice, Łódź. Wszystkie biegi zostaną rozegrane w dni powszednie – w godzinach popołudniowych. Ostatnia z imprez jest zaplanowana na 27 lipca.

fot. Karolina Krawczyk