Bydgoszcz

Bydgoszcz

Bydgoszcz

Bydgoszcz z rekordem frekwencji biegów CITY TRAIL onTour

Ponad 500 dorosłych i blisko 300 dzieci wzięło udział w naszych letnich zawodach w Bydgoszczy! To największy jak dotąd bieg w historii cyklu CITY TRAIL onTour! Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był Bartosz Kotłowski. Wśród pań najlepszą okazała się Marta Szenk.

Biegi CITY TRAIL są organizowane w Bydgoszczy od 2012 roku, a w letniej formule – od 2015. Impreza ma charakter przełajowy, a to oznacza, że trasa prowadzi leśnymi ścieżkami. Piątkowe zawody odbyły się w sprzyjających warunkach. Wynik zwycięzcy – Bartosza Kotłowskiego to 15:07. Drugie miejsce zajął Paweł Ochal (15:32), a trzeci był Jan Poczewski (15:33).

Bartosz Kotłowski startuje w cyklu jesienno-zimowym od 2013 roku – wygrał pięć edycji, jednak w sezonie letnim pojawił się wczoraj po raz pierwszy. – Dotychczas biegi onTour kolidowały z innymi startami, ale w tym roku podjąłem pracę zawodową i zrezygnowałem z biegania na bieżni, więc mogłem sobie pozwolić na udział w tych zawodach. Wynik jest bardzo zadowalający i pokazuje, że można łączyć pracę i bieganie na niezłym poziomie – mówił po zawodach Bartosz Kotowski. – Moje najbliższe plany to Mistrzostwa Polski na 10 km, które odbędą się 4 sierpnia w Gdańsku.

Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Marta Szenk, która minęła linię mety w czasie 18:44. Drugie miejsce wywalczyła Mirosława Szweda (19:31), a trzecią lokatę zajęła Aleksandra Pękała (19:50).

Poza Bydgoszczą, w cyklu CITY TRAIL onTour uczestniczą: Lublin, Warszawa, Olsztyn, Trójmiasto (gdzie biegi odbył się kolejno 16, 17, 18 i 19 lipca), a także Szczecin, Poznań, Wrocław, Katowice, Łódź. Wszystkie biegi zostaną rozegrane w dni powszednie – w godzinach popołudniowych. Ostatnia z imprez jest zaplanowana na 27 lipca.

fot. Filip Kowalkowski