Szczecin

Szczecin

Szczecin

Test nowej trasy w Szczecinie

W poniedziałek, 23 lipca na ścieżkach Puszczy Bukowej rozpoczęliśmy drugi tydzień naszego cyklu CITY TRAIL onTour. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był Patryk Dacka. Wśród pań najlepszą okazała się Sylwia Warchoł. W zawodach uczestniczyło 298 dorosłych oraz blisko 100 dzieci.

Biegi CITY TRAIL są organizowane w Szczecinie od 2013 roku, a w letniej formule – od 2015. Impreza ma charakter przełajowy, a to oznacza, że trasa prowadzi leśnymi ścieżkami i jest bardzo urozmaicona. Poniedziałkowe zawody odbyły się w sprzyjających warunkach. Wynik zwycięzcy – Patryka Dacki to 18:05. Drugie miejsce zajął Piotr Pawliński (18:16), a trzeci był Mateusz Leśniak (18:22).

Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Sylwia Warchoł, która minęła linię mety w czasie 19:43. - Biegam od czasów szkoły podstawowej, miałam kilka lat przerwy, ale wróciłam do biegania i teraz startuję przeważnie w biegach crossowych. Na co dzień trenuję w Puszczy Bukowej, dlatego to dla mnie łatwy teren, trasa niczym mnie nie zaskoczyła – mówiła na mecie zwyciężczyni – Sylwia Warchoł.

Drugie miejsce wywalczyła Justyna Romej (20:55), a trzecią lokatę zajęła Ewelina Kowalik (21:03).

Wczorajsze zawody odbyły się na zmodyfikowanej trasie. Biegacze, którzy znali poprzednią wersję podkreślali, że zmiana była dobrym pomysłem. - Startuję w CITY TRAIL od początku, więc poznałem wszystkie wersje trasy, a było ich kilka. Ta, którą biegliśmy dzisiaj jest najłatwiejszą i mimo, że lubiłem ten trudny, techniczny zbieg, który został usunięty, myślę, że to dobra decyzja. Jest bezpieczniej, ale nadal bardzo ciekawie, bo to świetny teren – podkreślił jeden z biegaczy - Adam Bączyk.

W poniedziałkowym biegu startował Wojciech Jaraszkiewicz z Poznania. – Znam cykl z poznańskiej odsłony. Tutejsza trasa jest zdecydowanie trudniejsza niż nasza, ale taki start to dobry trening siłowy i urozmaicenie w treningu. Przyjechałem dzisiaj specjalnie na bieg, wracam do domu i jutro biorę udział w CITY TRAIL onTour Poznań – mówił po zawodach biegacz.

Poza Szczecinem, w cyklu CITY TRAIL onTour uczestniczą: Lublin, Warszawa, Olsztyn, Trójmiasto, Bydgoszcz (gdzie biegi odbył się kolejno 16, 17, 18, 19 i 20 lipca), a także Poznań, Wrocław, Katowice i Łódź. Wszystkie biegi zostaną rozegrane w dni powszednie – w godzinach popołudniowych. Ostatnia z imprez jest zaplanowana na 27 lipca.

fot. Krystian Gąciarski