Katowice

Katowice

Katowice

Deszcz niestraszny biegaczom!

W czwartek, 26 lipca na ścieżkach nad stawami Janina i Barbara odbył się dziewiąty już bieg CITY TRAIL onTour 2018. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był Adam Jamiński. Wśród pań najlepszą okazała się Michalina Mendecka. W zawodach uczestniczyło 435 dorosłych oraz 107 dzieci.

Biegi CITY TRAIL są organizowane w Katowicach od 2013 roku, a w letniej formule – od 2015. Impreza ma charakter przełajowy, a to oznacza, że trasa prowadzi leśnymi ścieżkami. Czwartkowe zawody odbyły się w trudnych warunkach – kilkanaście minut przed startem biegów dziecięco-młodzieżowych nad stawem Janina, nad którym zlokalizowane było miasteczko biegowe przeszła ulewa. Leśne ścieżki stały się grząskie, nie brakowało kałuż, ale z drugiej strony spadła temperatura, co na pewno było pożądane przez biegaczy.

Wynik zwycięzcy – Adama Jamińskiego to 16:15. – Na co dzień startuję w biegach górskich, jestem reprezentantem Polski na krótkich dystansach, w crossie biegam często, nie stronię też od biegów ulicznych. Dzisiejszy start był dobrym przetarciem przez Mistrzostwami Polski w Biegu Alpejskim, w których startuję za tydzień. Planowałem dzisiaj pobiec poniżej 16 minut, to się nie udało, ale myślę, że kałuże i mokre ścieżki trochę spowalniały, więc jestem zadowolony – mówił po biegu brązowy medalista tegorocznych Mistrzostw Polski w Biegu Górskim na Krótkim Dystansie.

Drugie miejsce we wczorajszych zawodach zajął Damian Drożdż (16:43), a trzeci był Wojciech Czernek (17:04).

Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Michalina Mendecka (srebrna medalistka Mistrzostw Polski w Biegu Górskim na Krótkim Dystansie 2018), która minęła linię mety w czasie 18:34. Drugie miejsce wywalczyła mistrzyni Polski w Biegu Górskim na Krótkim Dystansie 2018 -  Katarzyna Golba (18:53), a trzecią lokatę zajęła wielokrotna medalistka mistrzostw Polski na 5 km, 10 km, 5000 m, 10 000 m i w biegach przełajowych - Dominika Napieraj (19:41).

Poza Katowicami, w cyklu CITY TRAIL onTour uczestniczą: Lublin, Warszawa, Olsztyn, Trójmiasto, Bydgoszcz, Szczecin, Poznań, Wrocław i Łódź.

fot. Mateusz Stodolski