Trójmiasto

Trójmiasto

Trójmiasto

Trójmiejska odsłona CITY TRAIL onTour w dobrych warunkach

W czwartek, 19 lipca biegaliśmy na ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie w Gdańsku był Filip Janowski. Wśród pań najlepszą okazała się Magdalena Dias. W zawodach uczestniczyło 266 dorosłych oraz blisko 90 dzieci.

Biegi CITY TRAIL organizujemy w Trójmieście od 2012 roku, a w letniej formule – od 2015. Impreza ma charakter przełajowy, a to oznacza, że trasa prowadzi leśnymi ścieżkami i jest urozmaicona. Czwartkowe zawody odbyły się w sprzyjających warunkach. Wynik zwycięzcy – Filipa Janowskiego to 17:38. Drugie miejsce zajął Radosław Piotrkowski (17:41), a trzeci był Damian Sławiński (18:11).

Wśród kobiet zdecydowane zwycięstwo odniosła Magdalena Dias, która minęła linię mety w czasie 20:19. Magda doskonale zna cykl CITY TRAIL z odsłony jesienno-zimowej, jest zwyciężczynią edycji 2015/2016. Ostatnie dwa lata spędziła w Stanach Zjednoczonych, gdzie studiowała. Zdecydowała się jednak na powrót do Polski i rozpoczęcie nauki na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. – Zdecydowanie nigdy nie trenowałam tak dużo, jak podczas tego pobytu w USA, jednak muszę przyznać, że plan treningowy, jaki tam realizowałam nie do końca mi odpowiadał. Czuję, że zrobiłam duży progres, ale na zawodach to się nie potwierdzało. Taka sytuacja nie jest zbyt motywująca, a biorąc pod uwagę fakt, że nie byłam zadowolona z poziomu nauczania, zdecydowałam się na powrót do Polski – mówiła na mecie zawodniczka. – Dzisiaj biegło mi się wyjątkowo dobrze. Może powrót do lasu, gdzie czuję się znacznie lepiej niż na chodnikach San Francisco tak na mnie zadziałał. Naprawdę bardzo brakowało mi biegania blisko natury. Teraz przygotowuję się do Mistrzostw Polski w Biegach Górskich w Międzygórzu i to mój najbliższy cel – dodała.

Drugie miejsce wywalczyła Maria Maj-Roksz (21:13), a trzecią lokatę zajęła Małgorzata Tuwalska (21:26).

Poza Trójmiastem, w cyklu CITY TRAIL onTour uczestniczą: Lublin , Warszawa, Olsztyn (gdzie biegi odbył się kolejno 16, 17 i 18 lipca), a także Bydgoszcz, Szczecin, Poznań, Wrocław, Katowice, Łódź. Wszystkie biegi zostaną rozegrane w dni powszednie – w godzinach popołudniowych. Ostatnia z imprez jest zaplanowana na 27 lipca.

fot. Wojciech Zwierzyński