Wrocław

Wrocław

Wrocław

Szybkie bieganie w Lesie Osobowickim

437 dorosłych i 128 dzieci wzięło udział we wrocławskiej odsłonie naszego letniego cyklu. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był tegoroczny młodzieżowy mistrz Polski na 5000 i 10 000 m – Dariusz Boratyński. Wśród pań najlepszą okazała się Malgorzata Zieleń. 

Biegi CITY TRAIL są organizowane we Wrocławiu od 2012 roku, a w letniej formule – od 2015. Impreza ma charakter przełajowy, a to oznacza, że trasa prowadzi leśnymi ścieżkami. Środowe zawody odbyły się w iście wakacyjnych warunkach – było słonecznie i bardzo ciepło. Wynik zwycięzcy – Dariusza Boratyńskiego to 15:04. – W niedzielę startowałem na 5000 m podczas Mistrzostw Polski Seniorów, gdzie zająłem ósme miejsce, po czym dwa dni odpoczywałem i dzisiaj czułem się już dobrze – wróciła chęć do szybkiego biegania. Planowałem tutaj pobiec nieco wolniej, ale po pierwszym kilometrze, który wyszedł szybko, postanowiłem, że spróbuję utrzymać to tempo, więc wynik na mecie wyszedł bardzo dobry – mówił po zawodach Dariusz Boratyński. – Przede mną wakacje i nieco oddechu, następnie start klubowy i przygotowania do listopadowych Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych – dodał podopieczny znanego wrocławskiego szkoleniowca - Jacka Wośka.

Drugie miejsce we wczorajszych zawodach zajął Mikołaj Czeronek (15:37), a trzeci był Jacek Lesiecki (15:43).

Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Małgorzata Zieleń, która minęła linię mety w czasie 18:17. 21-letnia zawodniczka boryka się od kilku miesięcy z kontuzjami, mimo to, postanowiła stanąć wczoraj na starcie. – Ten bieg był dla mnie - jak każdy inny - okazją do rywalizacji, chciałam wypaść jak najlepiej. Zimą trasa w Lesie Osobowickim często jest błotnista, albo śliska, tym razem nawierzchnia była bardzo dobra, utrudnieniem była jedynie temperatura, ale jeśli biega się latem regularnie, można się do wysokich temperatur przyzwyczaić – mówiła na mecie zwyciężczyni – Małgorzata Zieleń.

Drugie miejsce wywalczyła Emilia Rogoza (18:40), a trzecią lokatę zajęła Katarzyna Biernacka (19:04).

Poza Wrocławiem, w cyklu CITY TRAIL onTour uczestniczą: Lublin, Warszawa, Olsztyn, Trójmiasto, Bydgoszcz, Szczecin, Poznań, Katowice i Łódź.

fot. Tomasz Pawlicki